یک روز جدید

... A New Day Has Come

5 فوت و فن کوچک برای موفق شدن در برابر چالش های زندگی
ساعت ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱٧ تیر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: یک روز جدید ،مطالب مفید برای زندگی نکته های مفید ،موفقیت و کامیابی

5 فوت و فن کوچک برای موفق شدن در برابر چالش ها و مشکلات زندگی :

شما در حال کار و کار و کار هستید تا شما را به به جلو ببرد و به اهداف بزرگ زندگی خود برسید، اما شما دقیقا به جایی که می خواهید نمی رسید. همچنین، وقت آزاد کمتری دارید ، خستگی بیشتر و ...

و در تعجب هستید ...

آیا واقعا نیاز دارید که با صبوری بیشتری منتظر باشید که آن روزهای شاد برسند؟

یا به این معنی است که شما به اندازه کافی خوب نبودید و باید این را بعنوان یک حقیقت بپذیرید؟!

در اعماق درونتان میدانید که باید به تلاش تان ادامه دهید.

حالا سوال این است : "چگونه؟"

حقیقتی سخت درباره دستیابی به شادی

 

 

هرکس می تواند تعریفی برای شادی داشته باشد. هیچ فرمول خاصی برای آن وجود ندارد. شادی با فشار دادن یک دکمه به دست نمی آید.  یک شو استعدادیابی نیست که شما توسط هیئت داوری پذیرفته شوید و یک شبه سوپراستار شوید.

هر کسی راه خود را برای رسیدن به شادی می پیماید.

از طریق رشد کردن در طی سالها شما همه نوع نگرش و باورهای مربوط به روابط، ازدواج، زندگی کاری و حرفه ای و ... را یاد می گیرید . این نگرش ها بیشتر از پدر و مادر، دوستان و مدرسه به شما منتقل می شوند. که این یک دانش ناقص است بدون داشتن تجارب و ادراک شخصی خودتان.

به عنوان یک مبتدی، شما باید توانایی تان را برای روبرو شدن درست با مشکلات گسترش دهید نه تلاش برای داشتن یک زندگی بدون مشکل!

هدف اصلی شما کار برای رسیدن به نتیجه نیست، بلکه برای به دست آوردن تجربه است.این پایه و اساس موفقیت آینده شما است.

نه، آسان نیست! اما امکان پذیر است.

 

5 راه برای نزدیک شدن به چالش ها :  ( در ادامه مطلب ... )   

5 راه برای نزدیک شدن به چالش ها :

 

1-     با "چرا؟" شروع کنید.

 آیا شما ناگزیرید با هر چالش ای در طول مسیر زندگی خود روبرو شوید؟  احتمالا خیر.

در هر زمان ناگزیرید به دو یا بیشتر از چالش هایتان بپردازید و توجه دقیق تری به آن ها بکنید با  "چرا ؟ " !
با "چرا" منظور این است که علت چیست، باور شما چیست؟
شما باید به وضوح رویای تان را درک کنید ، آنچه که به شما الهام می بخشد ، که چه چیزی باعث می شود هر روز صبح از خواب برخیزید و هیچ چیزی شما را برای مواجه کردن با چالش تان متوقف نکند.

 

2-     قدرت سازگاری انسانی!

قدرت سازگاری انسان بسیاری از مردم را شگفت زده کرده ، که منجر به طرح سوالات مهمی درباره روابط انسانی و اهداف زندگی شده .

برای مثال ، هنگامی که شما عاشق می شوید، ، شما شور و اشتیاق زیادی دارید وفکر می کنید رابطه شما همیشه به همین صورت خواهد ماند . حقیقت سخت این است که شما به این رمان عاشقانه عادت میکنید و به زودی برایتان معمولی میشود، هر چند که انتظار شما متفاوت بود.

حتی اگر هیچ چیز بدی در رابطه شما اتفاق نیفتد، شما هنوز هم می خواهیداحساس کنید که چیزی در آن اشتباه است، که بدون شک رابطه شما را تضعیف خواهد کرد.

هنگامی که شما با یک نسخه ایده آل از هدف خود زندگی می کنید، سعی کنید یک گام به عقب برگردید.  در اینصورت می توانید  مشکل خود را از دیدگاه های مختلفببینید و به راحتی می توانید یک راه حل پیدا کنید.

 

3-     از تجارب کوچک خود درس بگیرید.

هنگامی که فرصتی برای کار در یک پروژه با افراد دیگر را دارید می توانید چیزهای زیادی از آنها یاد بگیرید . در کار درگیر شوید حتی اگر هیچ  پاداش مالی به شما داده نشود. این نوع از تجارب بسیار ارزشمند است،  دانشی  که از کار کردن با حرفه ای  ها یاد بگیرید، هیچ دانشگاهی نمی تواند به شما یاد بدهد.


تنظیم اهداف بزرگ به شما کمک می کند تا به جلو حرکت کنید، اما تجربه های کوچک را هم دست کم نگیرید. برخی از اهداف بیش از حد دست یافتنی می شوند و این خوب است. فقط مطمئن شوید که درها را برای فرصت های جدید باز گذاشته اید.

در نهایت، این مقصد نیست که در پایان به شما رضایت و شادی می دهد بلکه تلاش و تجربه در طول راه به شما حس شادی و رضایت می بخشد. و در این میان برخی تجارب کوچک می تواند بزرگترین تاثیر را داشته باشد.

 

4-     از پشیمانی درس بگیرید.

 شما هر زمان که کاری را از روی ترس یا بخاطر انتظارات یا تکالیف یا از روی ناآگاهی کامل نسبت به اعمالتان انجام می دهید، اغلب پشیمان می شوید.

هروقت که از انجام دادن یا ندادن کاری پشیمان می شوید سعی کنید بفهمید که آن مساله چگونه با بالاترین ارزش های شما تشدید می یابد.

به جای بازی کردن با "چی میشد اگه؟" یا " اگه فقط" ، پشیمانیتان را در مسیری که به رشد شما برای پیچیده تر شدن، خردمند تر شدن و رسیدن به شادی و رضایت شخصی کمک کند، مورد آزمون قرار دهید.

 

5-    بدانید زندگی با همه برخورد دارد!

گفته ای هست که : اگه دری بسته شود ، در دیگری باز میشود.

حتی اگه تمام درها هم بسته بشن باز یه پنجره وجود داره!

هر زمان که برای رسیدن به خواسته ای تلاش می کنید انتظار نداشته باشید که در همان قدم اول به خواسته تان برسید. زندگی اینطوری طراحی نشده .  شما باید بلند شوید و دوباره و دوباره تلاش کنید .

حتی موفق ترین مردم هم مورد اصابت موانع و مشکلات زندگی قرار گرفتند اما منصرف نشدند و به مبارزه ادامه دادند.

  اگر شما یاد بگیرید چگونه با چالش ها و مشکلات زندگی روبرو شوید حتی اگه شما را ثروتمندتر و موفق تر نکند ولی باعث میشود که شما شادتر زندگی کنید.

 

اگه چیزی رو میخوای؛ برو دنبالش !

  زندگی به سرعت تغییر می کند.

همچنان سخت تر است که فرآیندهایی را که در اطراف ما اتفاق می افتند نگه داریم. سخت تر می شود که به ارزشهایمان پایبند بمانیم . ان روزها زندگی با استرس بیشتری همراه شده و در عین حال باید بیشتر تلاش کنی.

این به معنی سخت تر کار کردن و روبرو شدن با چالش های زندگی است ، نه تغییر دادن راه. حتی اگر دیگران بگویند که شما دارید وقتتان را بخاطر هیچی تلف می کنید.

در ابتدا شما هیچ مهارتی ندارید و این دشوار خواهد بود اما به آرامی شما تجربه و دانش لازم را بدست می آورید و آسان تر خواهد شد.

این زندگی واقعی است.

من که هستم، شما چطور؟

 

5Little Tricks to Successfully Face Challenges in Life

(Stevenaitchison)