یک روز جدید

... A New Day Has Come

7 اشتباهی که برای موفق بودن نباید مرتکب شوید
ساعت ٢:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱٠ مهر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: یک روز جدید ،موفقیت و کامیابی ،مطالب مفید برای زندگی نکته های مفید

ساختن یک زندگی موفق

خیلی از آدما فکر میکنن که موفقیت با شانس و خوش شانسی به دست میاد، با این حال، موفقیت با انجام دادن کارهای درست اتفاق میفته.

برعکسش هم صادقه، یعنی اگه کارهای نادرستی انجام بدید ، رسیدن به موفقیت رو برای خودتون خیلی دشوار و یا حتی غیرممکن میکنین.

و ... تو میخوای موفق بشی... نمیخوای؟

اینجا 7 اشتباه رو بهتون میگم که ممکنه آدما مرتکب بشن و اونها رو ناموفق نگه داره

امیدوارم که شما هیچکدوم از این اشتباهات رو مرتکب نشید، و اگر میشید ، متوقفشون کنید.

اشتباه # 1 : منفی بودن

فکر میکنین بودن در اطراف آدم های منفی جالبه؟ ... نه نیست! آدم های منفی در همه چیز به دنبال عیب می گردن. آدم های منفی فکر می کنن که همه چیز و هم کس بر خلاف اونها هستن. شما  اگه آدم هایی رو نداشته باشید که بهتون کمک کنن هیچگاه موفق نخواهید شد. آدم های موفق به خودی خود نمیتونستن موفق باشن.  

هیچکس دلش نمیخواد به آدم های منفی کمک کنه یا حتی دور و بر آدم منفی باشه ، پس موفقیت برای آدم های منفی غیر ممکنه!

اشتباه # 2 : بدون فکر، عمل کردن

" قبل از اینکه عمل کنی ، فکر کن" ... این یه جمله معمولیه که همه ما شنیدیم. اما بطور معمول اول عمل میکنیم بعد فکر می کنیم.

آدم های موفق قبل از انجام هر کاری در موردش فکر می کنن تا مطمئن بشن که نتایج دلخواهشون رو درو میکنن!

اشتباه # 3 : حرف زدن و گوش ندادن

آدم های ناموفق بیشتر از اون که گوش بدن حرف میزنن. اونها فکر میکنن همه چیز رو میدونن. اونها به هیچ توصیه یا نصیحتی گوش نمیدن.  مثلا اگه صاحب کسب و کاری هستن به مشتریانشون گوش نمی کنن. اونها فکر میکنن خودشون یک ستاره هستن. 

آدم های موفق به همه افراد دور و بر خودشون گوش میکنن . اونها میدونن که هیچ راهی وجود نداره که خودشون همه چیز رو بدونن ، پس به دنبال ورودی های جدید از دیگران هستن.

اشتباه # 4 : از گوشه کنارٍ کار زدن

آدم های ناموفق معتقدن که انجام دادن سریع کار، بهتر از انجام دادن درست اونه. اونها معتقدن که راه آسون، بهترین راه انجام کاره. اونها کار رو مثل خیلی های دیگه ، به صورت هر چه بهتر، انجام نمیدن. 

 آدم های موفق بیشتر از اینکه کار رو به سریعترین شکل انجام بدن ، به بهترین وجه انجام میدن، بنابر این از سر و ته کار نمیزنن.

 اشتباه # 5 : فقط با آدمهای متوسط ، نشست و برخاست داشتن

 آدم های ناموفق از آدم های موفق می ترسن. اونها چون فکر میکنن همه چیز رو میدونن، دور ور بر خودشون رو به جای آدم های پر معلومات و موفقی که بتونن در موفقیت بهشون کمک کنن، با زن ها و مردهایی که همه اش بهشون "بله" میگن و تاییدشون میکنن پر میکنن. 

آدم های موفق دور و بر خودشون رو با آدم های آگاه، متخصص و اونهایی که بیشتر از خودشون میدونن پر میکنن و سپس ازشون یاد می گیرن. اونها به دنبال کسانی میگردن که مثل یک مربی بتونه بهشون یاد بده.

 اشتباه # 6 : اتلاف وقت

آدم های ناموفق ترجیح میدن بشینن و کاری انجام ندن، تا اینکه مشغول فعالیت هایی بشن که به موفق بودنشون کمک میکنه. اگه هم کاری انجام بدن، کاری نیشت که اونها را به جلو ببره. قانون 80/20 میگه که حدود 80 درصد تلاش های شما منجر به 20 درصد نتیجه میشه، در حالی که حدود 20 درصد از تلاشهای شما 80 درصد از نتایج مورد انتظارتون رو تولید میکنه.  آدم های ناموفق روی اون 80 درصد فعالیت اول تمرکز میکنن به جای اینکه روی فعالیت هایی تمرکز کنن که 80 درصد نتیجه دلخواه رو به بار میاره.  افراد موفق روی فعالیتهایی مترکز میشن که بهترین نتیجه رو براشون تولید میکنه.

اشتباه # 7 : زود منصرف شدن ( زود تسلیم شدن )

بزرگترین اشتباه آدم های ناموفق اینکه خیلی زود از ادامه راه منصرف میشن. اونها زود اشتیاق و جرات شون رو از دست میدن چون زود تسلیم میشن. انسانهای موفق به شکست هاشون بعنوان راهی برای یادگیری نگاه میکنن. انسانهای ناموفق به شکستشون بعنوان شکست نگاه میکنن و ازش یاد نمی گیرن و از اون بعنوان بهانه ای برای تسلیم شدن استفاده میکنن. 

Serene.K

امیدوارم همیشه یه آدم موفق باشید. لبخند

مطالب مرتبط : 

  هر روز با یک قانون موفقیت