چند دقیقه با TED (یادگیری در ۲۰ ساعت!)

چند دقیقه با TED (یادگیری در ۲۰ ساعت!)

دوستان عزیز ..

باز هم بخش جدیدی را در یک روز جدید خواهیم داشت با عنوان:

چند دقیقه با TED

 نمی دانم TED را می شناسید یا نه؟ … در هر صورت، بیایید کمی بیشتر با آن آشنا شویم:

آشنایی با TED و TEDx:

مجموعه‌ی TED در سال ۱۹۸۴ تاسیس شد، اما سمینارهای دوره‌ای آن از سال ۱۹۹۰ شکل گرفت. TED مخفف سه کلمه است: Technology و Entertainment و Design. تکنولوژی و سرگرمی و طراحی. اگر چه در طول زمان فعالیت‌های TED به این حوزه‌ها محدود نشد. شکل اجرای برنامه‌های TED معمولاً اشاره به تحقیقات و دانش و فرهنگ در قالب داستان گویی است.

بسیاری از بزرگان سیاست و اقتصاد و همینطور تعداد زیادی از برندگان جایزه‌ی نوبل، تاکنون در این برنامه سخنرانی کرده‌اند. مجموعه‌ی سخنرانیها و ویدئو‌های TED رایگان هستند و می‌توانید آنها را به صورت فایل صوتی یا تصویری با کیفیت مورد نظر خود دانلود کنید. تعداد بسیار زیادی از آنها زیرنویس فارسی هم دارند که می‌توانید هنگام نمایش یا دانلود، آن را فعال کنید.

از آنجا که ایده ها همیشه ارزش گسترش یافتن را دارند، TEDx نیز به عنوان سرویسی محلی و خودسازمان یافته از TED، افراد را برای به اشتراک گذاشتن تجربه هایی مشابه آنچه در TED بود، تشویق می کند.

با ترکیبی از رویدادهای TEDx، ویدئوی گفتگو ها و سخنرانی های آنلاین، TEDx جرقه را برای بحث های عمیق و پیوستن به گروهی کوچک روشن می کند.

این رویدادهای محلی خودسازمان یافته با TEDx نامگذاری شده اند. x نشانگر رویداد TED به صورت سازمان یافته ی مستقل است. (x = independently organized TED event)

کنفرانس TED، یک راهنمای عمومی برای برنامه ی TEDx را فراهم می سازد. اما رویدادهای فردی TEDx خودسازمان یافته می باشند.

حال … در اولین قسمت از این بخش، می خواهم به یک سخنرانی در TEDx، از جاش کافمن، اشاره کنم که اشاره ای است به نکاتی از کتاب او به نام:

The First 20 Hours

.....

لطفا اگر علاقمندیدی ادامه ی این نوشته را بخوانید به چند دقیقه با TED (یادگیری در ۲۰ ساعت!) در وب سایت «یک روز جدید» بروید. 

/ 0 نظر / 31 بازدید