صبر

صبر

آدمی با صبر و شکیبایی به همه چیز می رسد.

صبر

این سخن ناگفته ای نیست زیرا کلام خداوند که «مردمان صبور را اجری تمام و مزدی بزرگ مقرر فرموده» بر این گفته برهانی روشن است.

در این گنبد گردنده که روشنایی خورشید هر دم به خانه و مسکن ما آدمیان می تابد، روح شکیبایی را در همه جا و همه چیز در نهان و آشکار می توان مشاهده نمود.

در کان سیاه و تاریک ذغال سنگ، که باقیمانده اعصار گذشته گیتی است، صبر درخشش الماس را از آن بیرون کشیده است.

یاقوت بدخشان و فیروزه آسمان گون سالها رنج صبر برده اند تا روزی زینت دست عروسان و زیور گردن ماهرویان گردیده اند.

این درخت تناور که تابستان زیر آن می آرمیم و از میوه های شیرین آن می خوریم سالی چند باغبان تلخی و زحمت آبیاری و نگهداری آن را تحمل کرده که اکنون، ثمر آن را در مذاق خود شیرین می یابیم.

همچنین آن جوانی که امروز چشم و چراغ خانواده ای شده و وجودش منشاء اثری گردیده است، روزگاری دراز سختی ها و تلخ کامی ها و شبهای تار بیماری را بر پدر و مادر خود هموار کرده و آنها شکیبایی و تحمل نموده اند، حال وجود عزیزی شده که می تواند بهره نیکو به انسانها برساند.

همین چند سخن کوتاه کافی است که مقام صبر را دریابیم و هر گاه چون امر مشکلی زندگی ما را به رنج انداخت و کشتی حیات ما در دریا به موج شدید برخورد کرد آشفته و هراسان نگردیم، زیرا در سایه صبر این رنج را گنجی شایگان و آن موج را آرامشی پنهان در پی خواهد بود.

عباس ثابت

از کتاب: برای دخترم

اگر دوست داشتید، سری هم به پست های:

در وب سایت «یک روز جدید» بزنید.

/ 1 نظر / 91 بازدید
آرام

سلام دوست عزیز بعد یک غیبت طولانی..‌که منجر شده بود نام ودسترسی وبلاگم را فراموش کنم.حتی نام یک روز جدید را فراموش کرده بودم وفقط نام شهرزاد یادم بود...از انجا که به نشر انرژی مثبت اعتقاد دارم..‌اول وبلاگ خوب وپر کار شما را یافتم و متشکرم که لینک فقط همین امروز را حذف نکرده بودید...کمک بزرگی بمن کردید حتما بیشتر خواهم امد و از مطالب خوبتان استفاده خواهم کرد...راستی حالا من دختر کوچلوی یک ساله ای دارم [لبخند] ...این کامنت شخصی برای شما جهت تشکر از شهرزاد خوب یک روز جدید بود می توانید منتشر نکنید