بودن ، به جای شدن !

"بودن" بجای "شدن"!

زندگی باید جستجو باشد، نه آرزو! جستجو برای کشف اینکه " من کی هستم؟!" 

"شدن" بیماری روح است و "بودن" تویی. و کشف بودنت آغاز زندگی است.

آنگاه هر لحظه کشفی جدید است ؛ هر لحظه جشن و سروری نو به ارمغان می آورد.

رازی جدید از پرده بیرون می افتد، عشقی نو در تو جوانه می زند و شور و شیدایی تازه ای در دلت شکفتن می آغازد که تابحال هرگز وجودش را احساس نکرده ای- حساسیتی تازه، بدیع و شگرف نسبت به زیبایی و خوبی. 

تو چنان حساس می شوی که از منظر نگاه تو حتی کوچکترین علف کنار جویبار به اندازه بزرگترین ستاره آسمان برای هستی اهمیت دارد ؛ بدون آن علف کوچک، هستی چیزی کم دارد - چرا که این علف بی همتاست، بی بدیل است، فردیت خود را دارد.

و این حساسیت دوستی های جدیدی برای تو پدید خواهد آورد - دوستی با درختان، پرندگان، حیوانات ، کوهها، رودخانه ها، اقیانوسها، ستاره ها و ... با گسترش عشق و دوستی، زندگی بالندگی و غنای افزون تری می یابد.

هرقدر حساس تر می شوی، زندگی عظمت بیشتری می یابد. زندگی دیگر یک برکه کوچک نیست، یک اقیانوس است.  

اوشو

/ 8 نظر / 56 بازدید
مسافر

سلام شهرزاد جونم[قلب] به به !دستت درد نکنه با این همه انرژی مثبتی که تو وبلاگت وارد کردی... از مطالب قشنگت ممنونم! [گل][گل][گل][گل][قلب][قلب][قلب]

حسین

سلام دوست گل منگلی من. مرسی از اظهار نظرت راجع به نوشتم. فقط یه خواهش زیاد نده زیر بغلم که می بینی جوگیر شدم حسابی و رفتم تو قالب سعدی و اینا و در نیومدما. زندگی فقط یک کلمه است. می گذرد. پس نه بهش فکر کن نه باهخاش بجنگ.زندگی مثه دریا میمونه. همیشه آروم نیست. یه روزی متلاطمه یه روزی طوفانی یه روزی هم ساکت و آرومه. مهم دلته. دل مثه کشتی میمونه. هرچه بزرگتر و سنگین تر باشه. تو دریا مطمئن تر حرکت میکنه. هر چه بزرگتر باشه دریای طوفانی و متلاطم کمتر روش اثر میذاره. ینی نم یتونه بشکونتش و از هم بپاشونتش. پس تو دریای زندگی، کشتی دلتو بزرگ کن. زندگی می گذرد. همین. والله[چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][زبان][گاوچران]

مسافر

شهرزادییییییییی[پلک][پلک][پلک] آپم. بهم سر بزن.[قلب][گل][ماچ][بغل][قلب][گل][ماچ]

سمیرا

عااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی بووووووووود اپم زوووووووووود بیا [ماچ][چشمک]

برده ولی آزاد

تقدیم شما از هرآنچه خوبیست[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] بهترین مرکب برای راندن هوس ، واژه "عشق" است [گل] اینجا مردم همیشه از مردم صحبت می کنند ولی هیچ کس مردم نیست.

مسافر

شهرزاد جوووووووووون خودتم که دیر به دیر آپ میکنی....[چشمک][چشمک][قلب][قلب]

سمیرا

اپ کردماااااا نمیای؟ بیا دیگه [نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند]

شیرین بانو

سلام دوست من وب زیبایی دارید ممنون از اومدنت با افتخار لینک شدید