بارهای عاطفی رو از زندگیت حذف کن!

بارهای عاطفی ....

همه ماها کم و بیش بارهای عاطفی داریم. اونها میتونن به شکل های مختلفی باشن. ما میتونیم اونها رو همیشه با خودمون حمل کنیم. یا میتونیم اونها رو در دورافتاده ترین بخش از مغزمون ذخیره کنیم، یا در عمیق ترین قسمت قلبمون.

ما اونها رو در پایگاه اطلاعاتی خاطراتمون حفظ می کنیم. بعضی از اونها خیلی به قلبمون نزدیکن و با کوچکترین تحریک احساساتی، اشک رو به چشمانمون میارن.

بعضی از این بارهای عاطفی ممکنه باعث احساس خشم در آدمها بشن یا رنجش عمیقی رو در اونها بوجود بیارن یا رفتارهای ضد اجتماعی و متناقض رو از آنها به نمایش بذارن.

سایه ها در زمان های رویا و بیداری شون در مکانهایی دور و غیرمنتظره و تهدیدآمیز رفت و آمد می کنن. آدمهای با بارهای عاطفی میتونن دارای خشم غیر قابل کنترلی باشن که میتونه بدون هشداری منفجر بشه و به خشونت تبدیل بشه.

بعضی از کسانی که بارهای عاطفی دارن ، در انکار زندگی میکنن و بطور کامل از دنیای واقعی جدا هستن. برخی دیگه ، دیگران رو به جای خودشون مقصر میدونن و از نظر اونها این دیگران هستند که همه اش اشتباه می کنن.

بعضی از آدم های با بارهای عاطفی ، دنبال چیزی گمشده میگردن که واقعا نمیدونن چیه! یه چیزی گمشده ... چهره های تنها و گرفته ای که در لابلای شلوغی خیابون ها راه میرن، در مکان های عمومی میشینن ، در مدرسه ، در محل کار یا در هر جای دیگه ای ، شاید به دنبال آرامش میگردن. هر روز. ما دریایی بیکران از چهره های غمگین ، افسرده و غیردوستانه رو می بینیم. سرخوردگی ها و خشم هایی که راه رو برای خشم هایی بیشتر و غیرقابل کنترل باز میکنن. ترسناکه!

بارهای اضافی احساسی ، خواستار هزینه بالا در هر زمان هستن. کسانی که تسلیم وزن این بار میشن، تحملش این بار براشون بیش از حد تحمله.

اونها هیچ دلیل بیشتری برای حفظ مبارزه پیدا نمی کنن. زندگی درخشش خودش رو از دست میده و دنیا براشون به یک مکان بیرحمانه تبدیل میشه. وجودشون رو بی معنی میبینن. و از دید اونها مبارزه تموم شده، البته اگه تا حالا مبارزه ای وجود داشت...

زندگی برای اونها ، مثل بودن روی یک تخته پاره بر روی آب هستش ، بذار هر جا که میخواد بره! دیگه مهم نیست! ...  آیا چنین زندگی ای بیرحمانه نیست؟

 چه چیزی باعث چنین درد و رنج عاطفی میشه؟

رویاهای شکسته ، روابط نافرجام ، مشاغل شکست خورده ، امیدهای از دست داده شده ، تجاوزها ، خیانت ها ، زخم های گذشته ، مسائل مربوط به سلامتی.، مشکلات اجتماعی ،  مصیبت های مالی و بالاخره  فقر و اعتیاد که از زخم های عمیق آسیب پذیرترین افراد خانواده و جامعه است.

آیا جامعه که در حال برداشتن گام های تند و سریع هستش باید در این رابطه سرزنش بشه؟  وجود اسباب بازیهای بی پایان ، گجت ها و وسیله هایی که تکنولوژی شون داره روز به روز پیشرفت می کنه. همه اینها اضافه بر روابط شکننده ، تضعیف روابط خانوادگی ، انتظارات غیر منطقی از خود و دیگران و .... مرتب به این بارهای عاطفی انباشته شده  اضافه میکنه. بعضی آدم ها اون بارها رو برای زمان های طولانی توی زندگیشون و بر روی دوششون حمل می کنن.

 همه اونها میتونن خسران و  زیان نباشن، اگه ما لحظه ای به نیازهای عمیق تر درونمون گوش بدیم ، فراتر از نیازهای فیزیکیمون. 

راستی ... وزن بارهای عاطفی شما چقدره؟ 

 

به زودی در مورد اینکه چطور میتونیم این بارهای عاطفی رو از زندگیمون حذف کنیم یا به حداقل برسونیم  ، بیشتر صحبت خواهیم کرد. لبخند

.... فقط فعلا اینجا یه نکته رو بگم و اون اینکه ،

راز اصلی اش اینه :

  "رها کردن" 

 

مطالب مرتبط : 

 7 روش برای رها شدن از بارهای احساسی 

  آیا می شود اندوه را جشن گرفت؟

 با افکار منفی چه باید کرد؟ 

/ 2 نظر / 9 بازدید
آرام

این بارهای عاطفی وقتی بر زمین می گذاریشون و رها می شی ازشون می فهمی چقدر وزن داشتند ...عالی بود .[گل]