با خواندن کتاب، زندگی خود را تغییر دهیم (هنر جنگ)

با خواندن کتاب، زندگی خود را تغییر دهیم (هنر جنگ)

“قالب ها را بشکنید و اجازه دهید تا نیروهای درونی شما، پیروز این نبرد گردند.”

سان تزو

اگر مطالب قبلی با عنوان «با خواندن کتاب، زندگی خود را تغییر دهیم» را خوانده باشید، به یاد دارید که با چند کتاب خوب آشنا شدیم و آخرین آنها ۷ عادت مردمان موثر، نوشته ی استفان کاوی بود. که در نوشته ی مستقل دیگری، مروری سریع بر این هفت عادت داشتیم.

این بار می خواهم کتاب خوب دیگری را به شما معرفی کنم به نام:

هنر جنگ The Art of War نوشته ی : سان تزو (Sun Tzu)

هنر جنگ

کتاب «هنر جنگ»، یک  نوشته ی کلاسیک باستانی چینی در مورد استراتژی است.

این نوشته می گوید: نبرد، تضاد و کشمکش های درونی، یکی از بخشهای غیر قابل اجتناب در زندگی هر یک از ماست.  اما باید بدانیم که برای مقابله ی خردمندانه، افتخارآمیز و پیروزمندانه در این جنگ؛ همه چیز در درون ما حاضر است.

شاید بتوان گفت، کتاب «هنر جنگ» – کتابی که حدود دوهزار سال پیش، توسط یک فیلسوف جنگجوی اسرارآمیز به نام «سان تزو» نوشته شد – هنوز معتبرترین و بانفوذترین کتاب، در مورد استراتژی در دنیا می باشد.

این کتاب در آسیا، توسط مدیران و سیستمداران مدرن، با اشتیاق بسیاری مورد توجه و مطالعه قرار می گیرد. همانطور که از دوران باستان، توسط رهبران نظامی مورد بررسی قرار می گرفته است.

کتاب «هنر جنگ»، به عنوان مطالعه ای در تشریح تشکیلات مختلف یک نبرد، می تواند به طور کلی برای هر رقابت یا مناقشه ای، از هر سطح از تضادهای درونی یک انسان گرفته تا مناقشات بین المللی، مورد استفاده قرار بگیرد.

در این کتاب، می آموزیم که چگونه از موانعی که سد راه تلاش های خلاقانه ی ما می شوند، اجتناب کنیم. چه برای شروع یک رویای سرمایه گذاری در کسب و کار باشد، چه برای نوشتن یک داستان و چه برای نقاشی یک شاهکار و …

«هنر جنگ»، بر تصمیم هایی که نیاز داریم تا بهتر و موثرتر بر موانعی که سد راه آرمان ها و رویاهای ما می باشند غلبه کنیم، تاکید می کند؛ و سپس به طرز موثری نشان می دهد که چگونه می توانیم به بالاترین سطح نظم و انضباط خلاق در خود برسیم.

در حالی که تفکرات جنگجویانه، گاهی ما را به سوی رفتارهای عجیب و غریبی در کسب و کار می کشاند (مانند رفتارهای رقبا به عنوان دشمنان، نه به عنوان شرکایی بالقوه)، شاهکار «سان تزو» به نام «هنر جنگ»، به خودی خود، در مورد جنگ نیست. بلکه بیشتر در مورد این است که چگونه در مواجهه با مسائل پیچیده و سخت، تفکر استراتژیک داشته باشیم. و آنگاه به شما کمک خواهد کرد تا چگونه این استراتژی ها را با واقعیت زندگی که اغلب، محدود به شرایط انسانی می باشد، سازگار کنید.

هدف «سان تزو» در این کتاب، رساندن انسان به قدرت شکست ناپذیری و پیروزی بدون جنگ؛ از طریق درک فیزیک، سیاست و روانشناسی جنگ است.

خواه یک نویسنده باشید، خواه یک فعال حوزه ی کسب و کار، خواه یک هنرمند یا …؛ بیان ساده و شخصی و بدون زیاده گوییِ این کتاب، برای به دست گرفتن هر چه موثرتر پتانسیل زندگی تان، به شما الهام خواهد بخشید.

منابع:

http://www.goodreads.com

http://www.amazon.com

به وب سایت «یک روز جدید» هم سر بزنید ...

 

/ 0 نظر / 28 بازدید