درسی برای امروز: دیرآموخته های محمدرضا شعبانعلی

درسی برای امروز: دیرآموخته های محمدرضا شعبانعلی

” هیچ جمله کوتاهی وجود ندارد که بتواند راه آرامش و شادی و رضایت را به ما نشان دهد. این راه، مسیری طولانی و پیچیده و مبهم و غیر قابل توصیف و البته لذتبخش است.”

محمدرضا شعبانعلی

بی شک همه ی ما در زندگی مان؛ لحظات، دقایق، روزها یا هفته هایی را سپری و تجربه کرده ایم که با خود درد و رنج و آه و حسرت به همراه داشته است.

چه شب ها که برای ناکامی های مان اشک ریختیم. چه مسیرهای پر پیچ و خمی که در آن گرفتار شدیم و نمی دانستیم کدامین مسیر، آرامش و لذت و رضایت بیشتری را برای مان به همراه خواهد داشت. گاه بیراهه رفتیم و گاه به اشتباه، طولانی ترین و دشوارترین راه را برای رسیدن به سرمنزل مقصودمان انتخاب کردیم.

روزهایی را سپری کردیم که نمی دانستیم چه چیز خوب است، چه چیز بد. کدامین راه درست است و کدامین راه نادرست. نمی دانستیم کی بهتر می بود که سکوت می کردیم و چه موقع بهتر بود تا زبان به سخن می گشودیم.

روزهایی که زندگی بهتر و آرام تر چون صندوقچه ای با قفلی سخت و آهنین در برابرمان قرار داشت و نمی دانستیم رمز آن، چگونه آرام آرام با دستهای مشتاق ما کشف و گشوده خواهد شد.

عصاره ی تمام آن لحظه ها، دقایق، روزها و هفته هایی که اینچنین پشت سر گذاشتیم را شاید بتوان در چند حرف و چند عبارت کوتاه فشرد و چشید!

شاید طعم این عصاره تلخ باشد، اما به مانند دارویی تلخ و شفابخش، زخمهای مان را التیام می بخشد و نیرو و انرژی لازم را به ما باز خواهد گرداند و با وسعتی که در جان و روح مان خواهد یافت، نویدبخش فردایی روشن تر، آرام تر و شادتر، بدون تجربه های مشابه قبلی خواهد بود. درآموخته های محمدرضا شعبانعلی

و البته طعم این عصاره برای آنان که می خواهند قبل از تجربه کردن چنین سختی ها و ناکامی هایی، آن را بچشند و مزمزه کنند و در جان و روح شان منزل کند، بسیار شیرین خواهد بود.

حال، محمدرضا شعبانعلی می خواهد چنین عصاره ای را در فایلی به نام «دیرآموخته ها» که حاصل تجربه های گرانبهای شخصی خود او در طی سال هاست، در اختیار دیگران قرار دهد تا دیگران قبل از آن که تلخی این دیرآموخته ها، کام نازنین شان را بیازارد، به شیرینی بچشند و در زندگی به خاطر بسپارند.

این فایل را می توانید از اینجا دانلود کنید:

لینک دانلود فایل پی دی اف دیرآموخته‌ها (محمدرضا شعبانعلی)

و از این پس، لینک این فایل در برگه ی فایل های شگفت انگیز نیز در دسترس خواهد بود.

/ 1 نظر / 44 بازدید
مهدی

سلام وبلاگتون عالیه فوق العادست خیلی لذت بردم موفق باشید براتون آرزوی بهترین ها را دارم