9 ویژگی آدم هایی که به راستی، دارای اعتماد به نفس هستند چیست؟

 9 ویژگی انسان های دارای اعتماد به نفس

اعتماد به نفس ، نه پهلوانی دروغینه ،

نه با تکبر راه رفتن و نه تظاهر آشکار به شجاعت !

اعتماد به نفس، اون حالت های جسورانه خودباورانه ای نیست که در جهت دستور دادن و امر کردن به دیگران به کار بره.

اعتماد به نفس آرام و بیصداست!

اعتماد به نفس ، درواقع ، بیان طبیعی توانایی، تخصص و عزت نفس است.
 

9 ویژگی آدم هایی که به راستی، دارای اعتماد به نفس هستند چیست؟

ویژگی # 1 : آنها ایستادگی می کنند، نه بخاطر اینکه فکر میکنن همیشه حق با اونهاست، بلکه بخاطر اینکه از اشتباه نمی ترسن.

آدم های ازخودراضی و متکبر تمایل دارن که یک موقعیتی رو کسب کنن و بعدن به همه اعلام کنن ، هیاهو راه بندازن و کاملا به عقاید نقطه نظرات دیگران بی اعتنا باشن.

رفتار اونها نشاندهنده اعتماد به نفس نیست؛ هرچند افکار قلدرمآبانه داشته باشن.

آدم هایی که به راستی دارای اعتماد به نفس هستند، اغلب به اشتباهاتشون یا اینکه همه پاسخ ها رو نمیدونن؛ اعتراف میکنن. و توی نظرات و دیگاه هاشون قلدرنیستن.

ویژگی # 2 : آنها 10 بار بیشتر از اینکه حرف بزنن، گوش می کنن.

لاف زدن ، ماسکی هستش که برای پوشاندن ضعف شخصیت استفاده میشه. آدم های با اعتماد به نفس، آرام و بی ادعا هستن. اونها در حالی که جواب سوالی رو میدونن باز میخوان نظر شما رو هم بدونن.

بنابر این اونها سوالاتی رو مطرح میکنن که به دیگران آزادی عمل و قدرت تفکر و توجه به درونشون رو بدن. اونها میپرسن چه کاری میکنید؟ چگونه اینکا رو انجام میدی؟چه چیزی رو در مورد این کار دوست دارید؟ چه چیزی ازش یاد گرفتید؟ و ... و اینکه اگه خودشون رو در وضعیت مشابهی ببینن باید چیکار کنن.

آدم های با اعتماد به نفس، حتی اگه خیلی بدونن، باز مشتاقن که بیشتر یاد بگیرن ... و اونها میدون که تنها راه یاد گرفتن بیشتر، بیشتر گوش دادنه.

ویژگی # 3 : آنها بر درونشون بعنوان مرکز توجه ، تمرکز می کنن.

شاید این گفته درست باشه که اونها بخش عمده ای از کار رو انجام میدن. اونها واقعا بر موانع اصلی غلبه میکنن. اونها میتونن مجموعه ای از افراد ناهمگون رو در یک تیم با کارآیی بالا هماهنگ کنن.

آدمهای دارای اعتماد به نفس نیازی ندارن که شکوه و جلالشون رو به دیگران نشون بدن ، اونها خودشون میدونن که به چه چیزهایی دست یافتن.

اونها نیازی به اعتبار بخشیده شدن از طرف دیگران ندارن، چون میدونن که اعتبار واقعی از درون میاد.

بنابر این اونها عقب می ایستن و دستاوردهاشون رو از طریق دیگران جشن میگیرن. اونها عقب می ایستن و اجازه میدن که دیگران از طریق این دستاوردها بدرخشن – یک اعتماد به نفسی که به اون آدم های دیگه هم کمک میکنه که اونها هم اعتماد به نفس واقعی رو پیدا کنن.

ویژگی # 4 : آنها آزادانه از دیگران درخواست کمک می کنن.

خیلی از مردم فکر میکنن که درخواست کمک کردن، نشانه ضعفه،  یا اینکه التزام در درخواستی نشانه کمبود دانش یا مهارت یا تجربه است.

آدم های با اعتماد به نفس با این موضوع که اعتراف به ضعفشون بکنن راحت هستن. بنابر این اونها اغلب از دیگران درخواست کمک میکنن، نه فقط بخاطر اینکه اونها با نیاز به کمک داشتن به اندازه کافی احساس امنیت میکنن بلکه همچنین بخاطر اینکه اونها میدونن که وقتی دنبال کمکی از دیگران هستن میتونن به کسی که ازش درخواست کمک کردن حس مورد تمجید واقع شدن ببخشن.

گفتن این جمله که " میتونی بهم کمک کنی؟" احترام سرشار اونها رو برای تخصص و داوری شخصی که ازش درخواست کمک کردن، نشون میده.

ویژگی # 5 : آنها فکر می کنن : " چرا من نه ؟ "

خیلی از مردم فکر میکنن که مجبورن صبر کنن : برای اینکه ارتقاء پیدا کنن ، برای اینکه استخدام بشن، برای اینکه انتخاب بشن .... مثل کلیشه های قدیمی هالیوود؛ به نوعی کشف بشن!

آدم هایی که به راستی دارای اعتماد به نفس اند میدونن که دستیابی به هر چیزی جهانیه. اونها میتونن تقریبا با هر کسی از طریق رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنن. ( هر کسی که شما می شناسید، کسی رو میشناسه که شما باید بشناسید! )  اونها میدونن که میتونن کمک های مالی خودشون رو جذب کنن، میتونن محصولات خودشون رو تولید کنن، میتونن روابط و شبکه خودشون رو ایجاد کنن، میتونن مسیر خودشون رو انتخاب کنن – اونها میتونن انتخاب کنن که هر رشته ای رو که دلشون بخواد دنبال کنن.

و خیلی بی سروصدا، بدون جلب توجه دیگران؛ اونها بیرون میرن و انجامش میدن.

ویژگی # 6 : آنها دیگران رو تحقیر نمی کنن.

به طور کلی، آدم هایی که از شایعه خوششون میاد ، آدم هایی که دوست دارن پشت سر دیگران غیبت کنن بخاطر اینه که امیدوارن در مقایسه با دیگران بهتر به نظر بیان.

تنها مقایسه ای که یک آدم دارای اعتماد به نفس واقعی انجام میده اینه که خودش رو با اونچه که در دیروز بوده مقایسه کنه – و همچنین با آدمی که امیدواره یه روز بشه.

ویژگی # 7 : آنها از اینکه احمق به نظر برسن، نمی ترسن.

افراد دارای اعتماد به نفس راستین، براشون مهم نیست که گهگاهی درموقعیتی قرار داشته باشن که در بهترین حالت خودشون نیستن .

ویژگی # 8 : آنها مسئولیت اشتباهاتشون رو به عهده می گیرن.

احساس ناامنی، تمایل داره که مصنوعی بودن رو در ما پرورش بده،  در حالی که اعتماد به نفس، صداقت و راستی رو در ما پرورش میده.

به خاطر همینه که آدم های با اعتماد به نفس به اشتباهاتشون اعتراف میکنن. اونها اهمیتی نمیدن که باعث خنده دیگران و خودشون بشن.

وقتی شما واقعا دارای اعتماد به نفس باشید، اهمیتی نمیدید که گهگاهی "بد به نظر بیاین". شما متوجه میشین که وقتی خالص و بی تکلف باشین، مردم به شما نمیخندن.

اونها با شما میخندن.

ویژگی # 9 : آنها فقط به دنبال تایید آدم هایی هستند که واقعا براشون اهمیت دارن.

شما میگی که یک عالمه دنبال گر تویتر داری؟ عالیه.  یک عالمه دوست فیسبوکی داری؟ چه باحال.  یک شبکه اجتماعی حرفه ای از صدها یا هزاران آدم داری؟ فوق العاده است.

اما اهمیت اون چیزها در مقایسه با بدست آوردن اعتماد و احترام عده کمی از آدم ها که در زندگیت واقعا مهم باشن، رنگ میبازه.

وقتی ما احترام و اعتماد چنین آدم هایی رو بدست بیاریم، مهم نیست که کجا بریم و بر روی چی تلاش کنیم؛ ما اون کارها رو با اعتماد به نفس انجام میدیم – چون میدونیم آدم هایی رو میشناسیم که واقعا در زندگیمون اهمیت دارن و میدونیم که واقعا پشت ما هستن و ازمون حمایت می کنن.

 www.linkedin.com

/ 3 نظر / 64 بازدید
مهسا

_____(¯`:´¯) _____ (¯ `•?.•´¯) _____ (_.•´/|\`•._) _______ (_.:._)__(¯`:´¯) __(¯`:´¯)__¶__(¯ `•.?.•´¯) (¯ `•?.•´¯)¶__(_.•´/|\`•._) (_.•´/|\`•._)¶____(_.:._)_¶ __(_.:._)__ ¶_______¶__¶¶ ____¶_____¶______¶__¶¶ ¶¶ _____¶__(¯`:´¯)__¶_¶¶¶¶ ¶¶¶¶ ______(¯ `.?.•´¯)_¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶ ______(_.•´/|\`•._)¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶ _______¶(_.:._)_¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶¶ ¶_______¶__¶__¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶______¶_¶_¶¶¶¶(¯`:´¯)¶¶¶¶

من

مرسی

نرگس

خیلی لذت بردم سپاس و خداقوت