با خواندن کتاب، زندگی خود را تغییر دهیم(انسان در جستجوی معنا)

با خواندن کتاب، زندگی خود را تغییر دهیم(انسان در جستجوی معنا)

نمی دانم خاطرتان هست یا نه که در سه بخش قبلی، چه صحبت هایی شد و چه کتابهایی را معرفی کردیم…

در بخش اول یعنی با خواندن کتاب، زندگی خود را تغییر دهیم (۱) ، گفتیم که تحقیقات نشان داده که خواندن کتاب، علاوه بر اینکه می تواند ما را باهوش تر و هوشیار کند… به بهبود حافظه ما نیز کمک بسیاری می کند. سرعت پیشرفت آلزایمر و زوال عقل را کاهش می دهد. میزان استرس را در ما پایین می آورد. کیفیت خواب ما را بهبود می بخشد. مهارت های تفکر تحلیلی را در ما تقویت کرده و تمرکز و دقت نظر بیشتری را برایمان به ارمغان می آورد. ضمن اینکه باعث افزایش همدلی شده و افسردگی را نیز می تواند در ما کاهش دهد و فواید بیشمار دیگری …

در بخش دوم یعنی با خواندن کتاب، زندگی خود را تغییر دهیم (۲)، گفتیم که خواندن کتاب، خصوصا آنهایی که توسط انسان های موفق و تاثیرگذار و فعال در زمینه توسعه مهارت های فردی معرفی شده است، می تواند تاثیرات شگرفی در زندگی ما بگذارد. و دو کتاب به توصیه ی «بریت رینتز» که یک «متخصص شادمان بودن» است، به شما معرفی کردم که اگر به همین لینک بروید، می توانید ببینید.

در بخش سوم، یعنی با خواندن کتاب، زندگی خود را تغییر دهیم (۳)، کتاب دیگری به نام Getting Things Done، نوشته ی David Alle، به شما معرفی کردم که این کتاب در خصوص سامان بخشیدن به کل زندگی شما در قالب یک سیستم و برنامه ای که می توانید به آن اعتماد کنید، صحبت می کند.

استفان گایز (Stephen Guise)، مدیر وبسایت http://deepexistence.com و برنده جایزه Deep Existence blog (درسال ۲۰۱۱)، که از سال ۲۰۰۴ در زمینه استراتژی های رشد و توسعه شخصی به پژوهش و نویسندگی می پردازد، نیز این کتاب را تایید می کند. اگر می خواهید بیشتر در این زمینه بدانید، به اینجا بروید.

حالا در بخش چهارم، می خواهم کتاب دیگری را به شما معرفی کنم، به نام:

انسان در جستجوی معنا

Man’s Search for Meaning

نویسنده : ویکتور فرانکل

........................................

 لطفا برای خواندن ادامه ی این نوشته به با خواندن کتاب، زندگی خود را تغییر دهیم(انسان در جستجوی معنا) در وب سایت «یک روز جدید» بروید.  

/ 0 نظر / 35 بازدید