راستی … چرا طوطی ها حرف می زنند؟

راستی … چرا طوطی ها حرف می زنند؟

نمی دانم یادتان هست یا نه که در پست بیایید کمی مثل کودکان باشیم…! ، آنجا که می گفت: “کشف کنیم ببینیم بعضی چیزها چطوری کار می کنند. حتی اگر به زندگی ما بی ربط باشند، فقط بخاطر اینکه برای مان جالب هستند.” تصمیم گرفته بودم در مورد اینکه اصلا طوطی ها چرا و چطور می توانند صحبت کنند، جستجویی انجام بدهم و چکیده ی نتیجه ی این جستجو را برای شما دوستان خوبم در برگه ی دانستنی های شگفت انگیز هم بگذارم.

مطالب جالب اما تکراری زیادی در سایت های ایرانی پیدا کردم که اگر خودتان هم یک جستجوی کوچک در اینترنت انجام دهید می توانید بیشتر در موردش بدانید.

اما مطلب جالبی را در این زمینه در یک سایت انگلیسی پیدا کردم که در سایتهای فارسی به این شکل بهش نگاه نشده بود و سعی کردم این مطلب را از آنجا انتخاب کنم و در سایت برای شما دوستان خوبم هم قرار بدهم و امیدوارم شما هم دوستش داشته باشید.

این مطلب می گفت:parrot

از آنجا که طوطی ها موجوداتی اجتماعی هستند، به نظر می رسد آنها نیاز به شکلی از ارتباط دارند که آنها را قادر به تعامل با اطرافشان کند. اما اگر هیچ طوطی دیگری در اطراف او نباشد که با او صحبت کند، چه؟ آیا باید آن طوطی خانگی مانند یک عاشق بیمار! در فراغ و انتظار طوطی دیگری برای صحبت کردن برای همیشه باقی بماند؟

طوطی ها موجودات پر سر و صدایی هستند اما نادان نیستند.

یک طوطی تقریبا می تواند به سرعت متوجه شود که انسانهایی که در اطراف او هستند، گروه اجتماعی خودشان را دارند و دور هم جمع شده اند که با هم صحبت کنند.

به خاطر اینکه معمولا آدم هایی که در یک خانه هستند، به یادگیری زبان طوطی ها مجهز نیستند، طوطی خودش شروع می کند تا با سخن گفتن با محیط اطرافش ارتباط برقرار کند.

این برای طوطی یک روش قدرتمند است تا خودش را به بخشی از گروه تبدیل کند. در ذهن پرنده، یاد گرفتن زبان آن خانه، راهی است تا توجه اطرافیان را به خود جلب کند و نیازهایش را برآورده کند.

 یک طوطی که شروع به صحبت می کند یا از صداهایی که در خانه هست تقلید می کند، طوطی ای است که علاقمند به آدمهای اطرافش است.
مانند یک پرنده ی وحشی که علاقمند به پرنده های اطرافش است تا لانه بسازد، غذا پیدا کند یا در برابر خطرات از خود محافظت کند.
خوب… اگر شما طوطی ای دارید و دلتان می خواهد به او حرف زدن را یاد بدهید، از اینجا به بعد را با دقت بیشتری بخوانید:
............
ادامه ی این نوشته را لطفا از اینجا بخوانید:

/ 0 نظر / 90 بازدید