خودت را در چیزی بزرگ حل کن!

خودت را در چیزی بزرگ "حل " کن!

"حل شدن" برای من یک کلمه جالبیه. عناصر مختلف توی آب داغ حل میشن تا یک دسر ژله رو بوجود بیارن. باران در طی سالها و با بارش آرومش بر روی کوه سنگی ، برآمدگی های کوه رو میتونه در خودش حل کنه و ...

شما هم میتونید خودتون رو در چیزی بزرگ حل کنید!

درواقع وقتی شما بتونید خودتون رو در چیزی بزرگ حل کنید، اونوقته که خودتون رو بصورت کامل پیدا خواهید کرد و به عظمت بیشتری خواهید رسید.

این مثل همون چیزیه که در طی قرنها، عشاق به هم گفته اند، مثل : " من در عشقمون احساس کامل بودن می کنم"، یا " تو منو کامل می کنی."

این کامل بودن از اینجا میاد که اون دو عاشق ، دو شخصیت رو در یک رابطه حل میکنن.  و ... حالا چیزی بزرگتر بوجود اومده .

می پرسید... "چگونه این خوشبختی رو پیدا کنیم؟" ...

جواب اینه : "در چیزی بزرگ و کامل حل بشید!"

اون چیز بزرگ و کامل:  روح جهان ، روح خداوند یا تائو نام داره. برخی میگن تائو ، خود جهانه. تائو عشق کامله.

عشق کامل : پذیرش کامل و عشق بی قید و شرطه. خوشبختی شما در این پذیرش کامله.

احساس و دانشی بزرگ تر از این نیست که شما لحظه ای را که در اون هستید به طور کامل بپذیرید.

عشق کامل به شما اجازه میده که درست همون چیزی باشید که هستید و همون گونه که هستید و آنگونه که میتونید باشید، دوست داشتنی باشید.

وقتی به تائو اجازه میدید که از این لحظه تا لحظه های بعد و لحظه بعد و لحظه بعد ... ، از نوک سر تا کف پا به زندگی شما نفوذ پیدا کنه، ، شما شاد هستید. شما کامل هستید. شما خودتون رو در عظمتی درونی حل شده خواهید یافت که برای تمام عمر شادمانی رو کشف خواهید کرد.

شما 100% مسئول هر کاری که انجام بدید یا ندید و پیامدهای اون هستید. شما در هر صورت، باز هم توسط این روح جهانی پذیرفته میشید و نمیتونید از اون عشق بدون قید و شرط بگریزید. اما بهتره که یک مسیر مثبت رو در زندگیتون دنبال کنید. به عبارت دیگه، از شادمانیتون لذت ببرید. یا به بیان دیگه ، یک روش و مسیر خوب و درست رو برای زندگیتون انتخاب کنید.

 

به هر حال، این معمولا اتفاق میفته که وقتی شما خوشحال هستید، به دنبال چیزها و کارهای مثبت میرید و اینکه سعی کنید آدمی مفیدی باشید. شادی براتون یه عادت میشه برای سرشار و منبسط بودن به سوی واقعیتی که زندگیتون رو احاطه کرده. وقتی شما خودتون رو در تائو بیشتر و بیشتر حل می کنید ، شادی و رضایت و پذیرش، عمیق تر و عمیق تر میشه .

وقتی در رابطه با تائو باشید، خودتون رو بعنوان یک شهروند جهانی یا جزئی از کل احساس می کنید.

شما یکی بودن و یکی شدن ، با همه چیز و همه کس رو احساس می کنید. واقعا تابه حال ، چقدر خودتون رو بزرگتر و کامل تر از این احساس کرده بودید؟

پس، از این به بعد ، چیزی که باقی میمونه ، اینه که رابطه تون رو با تائو توسعه ببخشید. توی این رابطه ، شما خودتون رو در کامل بودن و عظمت، حل میکنید.


بهش برسین!

Tiffany.K

دوستان ... اگه دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد تائو به دست بیارین، من این سایت ، که شامل برگردان کتاب " تائو د چینگ" استاد لائوتزو هست ، رو بهتون پیشنهاد میکنم.

http://www.taoism.net/persian

مطالب مرتبط :

 "بودن" بجای "شدن"! 

/ 1 نظر / 12 بازدید
آرام

سلام دوست عزیز در جستجو وبلاگ شما را دیدم بسیار همفکرم باشما هستم من نیز وبلاگی برای ترویج این باور که "فقط همین امروز "مهم است شما می توانید یکی از همراهان وبلاگ من باشید برای نشر این افکار لطفا مرا به پیوندهای خود اضافه کنید من نیز چنین می کنم خوشحال می شوم به وبلاگم سر بزنید در آغاز راه است