قانون رشد و پیشرفت از طریق تغییر (1) (ناپلئون هیل)

قانون رشد و پیشرفت از طریق تغییر (1) (ناپلئون هیل)

قانون رشد و پیشرفت از طریق تغییر، اولین معجزه ی زندگی

تغییر مداوم و همیشگی در رأس فهرست معجزه های زندگی قرار گرفته و انتخاب شده است. به این دلیل که بیشتر نژاد بشر در مقابلش به شدت مقاومت می کنند. علت اساسی تمام ناکامی ها و شکست های فردی درک نکردن و سازگار نشدن با آن است.

تغییر

در نیمه ی نخست قرن بیستم بسیار بیشتر از کل تمدن گذشته، تغییر سبک زندگی، راز و رمزهای طبیعت آشکار و هویدا شده است. به طور مثال اختراع اتوموبیل، تلفن، رادیو، تلویزیون، هواپیما، رادار، کامپیوتر و نظایر آن بوده است که همگی از طریق فرآیندهای تغییر و تحول ذهن انسان ایجاد شده اند.

همواره بزرگ ترین پیشرفت و دستاورد زندگی بشر، که باعث بالا رفتن استاندارد زندگی افراد می شود، حاصل تغییر و تحول مستمر بوده است.

قانون تغییر، یکی از قوانین تغییرناپذیر و بی چون و چرای طبیعت است که بدون آن، تمدن امروزی وجود نداشت. بدون قانون تغییر، نژاد بشر هنوز همان جایی بود که زندگی را از آن جا آغاز کرده بود؛ یعنی در سیاره ای همراه تمام دیگر حیوانات و مخلوقات زمین که همواره محدود و اسیر غریزه اند و ورای آن هیچ مفهومی ندارند.

ثبت زندگی انسان در کل تاریخ بشر و در تمام جنبه ها و شکل ها، الگویی واضح از تغییر مداوم و همیشگی است. هیچ موجود زنده ای همان جانداری نیست که دو دقیقه پیش بوده و این تغییر آن چنان بی چون و چراست که کل جسم و بدن انسان دستخوش تغییر کامل  و متوالی می شود و تمام سلول های بدن انسان هر هفت ماه یک بار دچار تغییر و جابه جایی می گردد.

قانون تغییر در واقع ابزار خالق هستی برای جدا و مجزا کردن انسان از دیگر جانداران و مخلوقات است. همچنین وسیله و ابزاری است که از طریق آن حقیقت جاودان زندگی، عادت ها و افکار انسان، به طور مستمر و مداوم در حال شکل گیری مجدد و تبدیل شدن به نظامی بهتر از روابط انسانی است که به هماهنگی و درک شدن بهتر بین انسان ها منجر می شود. همچنین از جمله ابزارهایی است که فرد باید از آن برای تسلط یافتن بر عادت های تثبیت شده ای استفاده کند که باعث ترس ناشی از درد و رنج جسمی می شود.

از طریق قانون تغییر، عادت های انسان – که منطبق و سازگار با طرح کلی و هدفِ جهان هستی نیست – به طور گهگاه یا متناوب به واسطه ی جنگ ها، همه گیر شدن بیماری ها، خشکسالی و دیگر نیروهای مقاومت ناپذیر طبیعت ترک می شود که این نیروها انسان را وادار کند، خود را از تاثیراتش رها و دوباره آغاز کند. همین قانون تغییر، که به طور یکسان برای تمام مردم جهان اعمال می شود و طرحی کلی دارد، با نیرویی یکسان برای افرادی استفاده می شود که نمی توانند به درستی قوانین طبیعت را تفسیر و خودشان را با آن ها منطبق و سازگار کنند.

هشدار طبیعت این است: «یا خودتان را با این طرح کلی وفق دهید یا این که از بین بروید.»

....

لطفا اگر تمایل دارید ادامه ی این نوشته را بخوانید به قانون رشد و پیشرفت از طریق تغییر (۱) (ناپلئون هیل)  در وب سایت «یک روز جدید» بروید. 

/ 2 نظر / 30 بازدید
سوخته دل

چيستم من؟زاده يك شام لذتبار ناشناسي پيش مي راند در اين راهم روزگاري پيكري بر پيكري پيچيد من به دنيا آمدم بي آنكه خود خواهم كي رهايم كردي تا با دو چشم باز برگزينم قالبي را از براي خويش؟ تا دهم بر هر كه خواهم نام مادر را خود به آزادي نهم در اين راه پاي خويش من به دنيا آمدم تا در جهان تو حاصل پيوند سوزان دو تن باشم پيش از آن كي آشنا بوديم ما با هم ؟ من به دنيا آمدم بي آنكه من باشم "فروغ فرخزاد"

سايت و انجمن عشق سرا عاشقي ....محفلي براي عاشقان (بازگشايي مجدد و دعوت به همکاري)

دوست عزيز سلام سايت و انجمن عشق سرا عاشقي asheghisara.ir بلاخره بعداز چند سال تعطيلي مجددا اغاز به کار کرده است لطفا با حظور گرم خودتان عشق سرا را رونقي دوباره بدهيد لازم به ذکر است که عشق سرا در زمينه گفتگوهاي عاشقانه و درد و دل هاي عاشقانه و خاطرات و داستان و...کلا هر چيزي در زمينه عشق و عاشقي فعاليت مي کند و همچين سايت عشق سرا داراي بخش هاي مانند تالار هاي گفتگو (انجمن ها ) انواع فال و طالع بيني بخش خبر و.... ما براي مديريت انجمن ها به دنبال افراد فعال و علاقمند هستيم اگر شما حس مي کنيد در انجمن هاي عشق سرا مي توانيد مديريت کنيد و مي توانيد روزانه حداقل يک ساعت وقت بگذاريد مي توانيد با ما در تماس باشيد راه هاي تماس با ما در بالاي صفحات سايت و انجمن اعلام شده است با کليک روي لينک تماس با ما asheghisara.ir و همچنين يک خواهش هم از شما عزيز دارم که اگر عشق سرا عاشقي را مناسب ديديد در وبلاگ خود به عشق سرا عاشقي يک لينک يا يک پست براي معرفي عشق سرا عاشقي بدهيد در اخر براي شما ارزوي موفقيت مي کنم. asheghisara.ir با احترام مديريت سايت و انجمن عشق سرا