هدف، تابلوی راهنمای جاده زندگی است

8) هدف باید با سایر اهداف همخوانی داشته باشه

هدف شما باید با اهداف دیگرتون هماهنگی و سازگاری داشته باشه و طوری باشه که رسیدن به یک هدف مانع رسیدن به هدف دیگرتون نشه و در واقع رسیدن به اون هدف انرژی مضاعفی برای رسیدن به اهداف دیگه بهتون ببخشه. یک هدف خوب باعث ایجاد آرامش نسبی و درنتیجه رسیدن به سایر هدفها میشه.

9) هدف باید زمان داشته باشه

برای رسیدن به هدف ها باید حتما زمان رسیدن به آن ها را مشخص کرد تا سبب برنامه ریزی بهتر و تکاپوی لازم بشه. تعیین مهلت و زمانبندی اهداف، ضمیر ناخودآگاه رو شارژ میکنه و بهش انرژی میبخشه. ضمیر ناخودآگاه ما اصولاً شیفته زمان های پایان کار هستش، پس همیشه برای اهدافتون یک زمان ضرب الاجل و پایان در نظر بگیرید تا زندگیتون شتاب بگیره.

اهداف از لحاظ زمانی به 2 دسته تقسیم میشن:

اهداف کوتاه مدت :

اهدافی هستند که زمان اونها تا حدود یکسال آینده تعریف میشه و این اهداف باید کاملا واقع بینانه و دست یافتنی باشن و باید شانستون در رسین به این اهداف کوتاه مدت بالا باشه تا دچار نا امیدی نشید.

اهداف بلند مدت : 

اهدافی هستند که زمان رسیدن به اونها بین 3 تا 7 سال هستش و میتونن شامل تمام آرزوها و رویاهای ما باشن. آرزوها و هدف های بزرگ و رویایی، موتور حرکت ما به سمت موفقیت هستن و هر چه این اهداف بزرگتر باشند، موتور حرکت یا انگیزه ما هم بیشتر خواهد بود.

پس لازمه که هر آنچه که واقعا از ته دل آرزو داریم رو بعنوان هدف اصلیمون مشخص کنیم و به هیچ عنوان عقب نشینی نکنیم و از بزرگی هدفمون نترسیم، چون همونطور که قبلا هم گفتم بزرگ بودن هدف، لازمه حرکت ما خواهد بود.

پس از تعیین اهداف بلند مدت (رویایی و نامحدود و البته باورکردنی) نیازه که این اهداف رو به هدف های کوچکتر و کوتاه مدت بشکنیم و با برنامه ریزی لازم و حرکت قدم به قدم به سوی تمام رویاهای خود پیش بریم.

آماده ییییین؟ پس منتظر چی هستین ؟ از همین الان شروع کنین ....لبخند

 

مطالب مرتبط:

هدفگذاری در زندگی

 هدفهای SMART

/ 0 نظر / 9 بازدید